Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1101275, vložené 01.07.2019 21:29:01 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Ukončenie PP počas zástupu na materskej
Ahojte, mám taký pracovný problém, dostala som sa do nejakej slepej uličky :(
Prvýkrát mám prácu so zmluvou na zastupovanie počas MD-dobu určitú pokým nepríde dotyčná, ktorú som uzavrela ešte v r. 2017. Tento rok v tomto období mala prísť kolegyňa z materskej, ale vraj si to ešte predlžuje.
Zo slov personalistky mi to prišlo tak, že mi pripraví predlženie mojej zmluvy atd aby to mali kóšer.

Tu nastáva problém, že mám možnosť ísť do inej firmy, kde by ma hned prijali najlepšie čo najskôr. Je to práca ktorá by ma bavila a veľmi by som tam chcela ísť. Takže tu mi to prišlo logické, že ak nič nepodpíšem tak už nebudem zamestnancom firmy. Avšak moja radosť rýchlo pominula po rozhovore so šéfkou. Tá to celé odmieta a hovorí, že to tak nepôjde, a musí nájsť najskôr náhradu za mňa, ktorú by som mala zaučiť a ak sa do konca mesiaca nikto nenájde, mám si dať výpoved.. Je to ale veeľmi zdĺhavé a je mi jasné, že tak dlho na mňa nebude druhý zamestnávateľ čakať.

Je nejaká, akákoľvek možnosť, aby som odišla v tejto situácii čo najskôr? Napadlo mi už aj že by som proste neprišla zo dňa na deň do práce, čo by bolo ako hrubé porušenie pravidiel, ale príde mi to príliš neetické. Chcela by som aby to bolo všetko právne, legislatívne ok. Podľa mňa musí existovať nejaký paragraf, ktorým by išlo ukončiť prac.pomer aj ihned, avšak bohužiaľ, nie som z tých ktorí sa vyznajú v zákonoch a potrebujem to vyriešiť čo najskôr aby som mohla dať feedback druhej strane, či so mnou môžu počítať a odkedy..

Ďakujem veeeľmi pekne za pomoc :)
 Nellyna Žena25  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
02.07.2019 18:50:42
Mas v pracovnej zmluve ustanovene, ze musis pred ukoncenim prac. pomeru zaucit noveho zamestnanca na svoju poziciu?

Ak hej, bohuzial pre teba. Ak nie, tak bohuzial pre tvojho zamestnavatela.

Pre ukoncenie prac. pomeru nemusis studovat zakonnik prace. Moznosti ukoncenia pomeru mas uvedene v pracovnej zmluve.

Dohodni sa s aktualnym zamestnavatelom ze novu zmluvu uz nepodpises. Nemoze ta nutit ju podpisat. Ci on zozenie do tvojho odchodu noveho cloveka nie je tvoj problem. Mal toto predlzenie zmluvy riesit 2 mesiace pred tym nez ti skonci zmluva.

Novemu zamestnavatelovi zadaj termin nastupu, termin ukoncenia predosleho pomeru. Tzn. Zmluva ti napr. plati do 5.7.2019 tak mu povedz ze 6.7.2019 mozes nastupit.
Smajlík  crnobog z navu
02.07.2019 13:03:09
S tym zeby si neprisla do prace a spoliehala by si sa na vyhadzov lebo porusenie pracovnej discipliny by som uplne vylucil.

Zamestnavatel ta moze zalovat za usly zisk alebo sposobenu skodu tym ze si nevykonavala svoju pracu.

V zasade mas dve moznosti ako ukoncit pracovny pomer. Bud dohodou alebo pockat na uplynutie pracovnej zmluvy.

Vyzera ze sefka nechce pristupit na dohodu, pockaj kym ti skonci pracovna zmluva na dobu urcitu.

Ak novy zamestnavatel je seriozny, a ty si pre neho zaujimava urcite nebude mat problem pockat na teba. Bezne personalisti pocitaju s 2 mesacnou vypovednou lehotou.
 Her Rabin
02.07.2019 09:26:27
Môžeš odísť. Si zmluvne viazaná na dobu určitú, bez ohľadu na to, či sa to šéfke páči alebo nie.
Smajlík  Rešerš
01.07.2019 23:47:18
- nastuduj si zakonnik prace
- ak mas dobu urcitu tak po nej si volna... ak das vypoved k nejakemu terminu tak 1-2 mesiace musis pracovat
- sefka vymisla..... aj mnama to raz skusali ked sme zacali hromadne utekat z firmi po prichode noveko konatela... (ktory bol kreten... )
- glavne sa nehambi v kute a postav sa za seba
 UFOPorn Muž32 Kategorie
01.07.2019 21:58:04
máš podpísať predĺženie zmluvy, ak nepodpíšeš, tak oficiálne nemôžeš pracovať a k tomu podpisu ťa nikto nemôže dotlačiť... ide len o to či sa zachováš ľudsky alebo sa na to proste vykašleš... podľa mňa to nie je fér zo strany tvojej šéfky, veď je logické, že si sa obzerala za niečim iným, keď si vedela, že tá, ktorú zastupuješ sa má v tomto čase vrátiť... to ze sa jej to predĺži si nemohla vedieť, mali ťa včas informovať... ale chápem aj šéfku, ona tam nejakého človeka potrebuje, tak zato bojuje... ale zas, plno ľudí hľadá prácu, možno sa podarí tam niekoho za teba rýchlo dosadiť, popýtaj sa aj ty svojich známych či nemajú záujem, aby si dosiahla čo chceš a zároveň sa zachovala fér voči šéfke... ja dúfam, že sa to podarí, lebo fakt by bola veľká škoda, keby si o tú novú prácu prišla, držím ti palce
Smajlík  USMEJ-sa Žena30 Kategorie
01.07.2019 21:50:47
Pokud máš smlouvu na dobu určitou, tak pokud nepodepíšeš prodloužení tak tím dnem, do kterého platí ta smlouva na dobu určitou, končí tvůj pracovní poměr a jakékoliv závazky.
NEMÁŠ povinnost zůstávat tam a zaučovat. To si měli zajistit dříve.
Smajlík  Zrzavá Bestie Žena66 KategoriePridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk