Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1102251, vložené 12.07.2019 22:04:36 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Ako byť šťastný bez nikoho a ničoho?
Ako docieliť stav mysle, kedy je človek šťastny a spokojný aj ked nemá nič a nikoho? Dokáže žiť spokojný život bez toho aby mu chýbal napríklad partnerský vzťah/rodina alebo rôzne materialne veci?
Ak áno, ako sa k tomu dopracovať?

dakujem
 stastie Muž28  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
28.07.2019 13:47:08
Cesta k trvalému šťastiu je práve cez meditáciu a duchovnú aktivitu. Aj keď lepšie by to bolo asi nazvať stav vnútorného kľudu a vyrovnanosti. Je to stav vyšší ako svetské šťastie, ktoré je vždy iba dočasné. Vnútorný kľud pretrváva, nech prídu akékoľvek vonkajšie okolnosti, pretože na nich nie je závislý. Je potrebné ho v sebe objaviť a ak vytrváš, postupne sa bude toto spojenie s ním posilňovať. Nie je potrebné nič vlastniť, ani byť v partnerskom vzťahu, v skutočnosti je vlastníctvo aj tak len ilúzia. Čo budeš vlastniť keď budeš umierať na smrteľnej posteli? Ako si vezmeš so sebou partnerský vzťah? Jediné, čo máme všetci stále k dispozícii je stav vedomia, na ktorom sa dá pracovať práve touto formou. Podľa duchovných učení, práve stav vedomia je to jediné, na čom skutočne záleží a to, čo pretrváva aj po "fyzickej" smrti.

Samozrejme je dôležitý aj dôvod, prečo ťa toto zaujíma. Ak to má byť útek od "problémov" a "výziev" v každodennom živote, tak duchovná cesta je pravý opak, konfrontovanie sa s najhlbšie zakorenenými tendenciami a oslobodzovanie sa od nich. Je to ale "práca", ktorá stojí za to, a platí, koľko tomu dáš, toľko sa ti vráti späť, a narozdiel od svetských "úspechov" a "šťastia", to ostáva natrvalo.
Prajem všetko dobré a bdelú pozornosť. ;)
Smajlík  MMM
24.07.2019 10:43:27
musíš zistiť, kto vlastne naozaj si a prestať sa stotožňovať s tým čo nie si
potom bude v podstate jedno či budeš s niekym alebo sám, či budeš vlastniť alebo nie, odhalíš podstatu bytia a žiadne problémy sveta ťa nebudú ťahať k zemi
 TatkoRadko Muž42 Kategorie
19.07.2019 19:24:02
USMAJ-sa to napsala moc hezky a především opravdu přesně.
Smajlík  Rusalka u potoka out
16.07.2019 20:29:42
začni drogovať. ešte horšie ako nemať,je stratiť. takže vyprázdni svoju myseľ, nemaj žiadne ciele ,mnohé ovplyvňujú hormóny,nielen rozum. takže to môžeš ovplyvniť drogou-liekom, alebo si navodiť taký stav inak. meditácia??), pohyb, nebezpečie, dobrý /zlý skutok......záver bude smrť a vtedy sa to vyrovná.....
 urbi et orbi
15.07.2019 09:19:25
Ak sa pridáš k himalájskym mníchom, možno niečo také dosiahneš. No z pozorovania tuctových ľudí vo svojom okolí viem, že pokiaľ budeš egocentrický somár, ktorý sa stará celý život len o seba a všetko a všetkých vytesňuje, a nebudeš sa snažiť budovať si úprimné vzťahy (aspoň jeden, dva), alebo nebudeš nápomocný nejakej komunite, po čase budeš veľmi hlboko vnútorne nešťastný. Tá nespokojnosť sa bude nabaľovať.

Skutočný hlboký vzťah prináša človeku veľké uspokojenie a pokoj. Aj zmysel života. Ale to určite tušíš.
Spôsob, ako takého partnera nájsť, je najprv sa stať takým človekom, akého by si chcel mať po svojom boku a život to už nejako zariadi. Je to náročná úloha, ale ak si urobíš poriadok vo svojom vnútri, prejaví sa časom aj navonok.

Človek musí byť v živote ukotvený, aby bol šťastný.
 *BielaMedvedica* Žena25 Kategorie
14.07.2019 21:46:27
Aj ked tomu uveríš, vždy to bude iba sebaklam. Samozrejme že chceš poriadny sex zo sexy partnerom, chceš ten krásny, veľký dom, chatu, luxusné auto, jachtu. Cítiť sa ako pán v luxusných destináciách, mocť si dopriať tie dovolenky. Kúpiť si skutočné hi-fi, luxusné handry, skutočné šperky.
Kto by nechcel.
Ak to už nemáš tak už to nikdy nedosiahneš. Ľudí je stále viac a vždy príjde niekto kto ti vezme tvoje šance a zničí tvoje sny. Vzdaj to alebo sa zmier. Buď ako ostatný chudáci. Dúfajúci v kine a pri videohrách že snáď raz. Nikdy!
Môžeš masturbovať, prípadne si oklamať zmysli drogami. Medzitým makaj v práci na dobré vzdelanie detí tvojho šéfa. V noci ked ťa prestane bolieť telo snívaj. Dúfajú v boha a snáď život po živote. V nebo, raj. Ráno sa prebúdzajú v pekle..
 Loboniktosaur
13.07.2019 13:15:29
každý človek má v sebe to, že stále po niečom túži, to je prirodzené, tým sa posúvame ďalej, vďaka tomu zažívame nové veci a život nie je taký fádny... tá nespokojnosť je v podstate prirodzená, nikdy nebudeme dokonale šťastní, stále nám niečo bude chýbať, to v sebe len tak nepotlačíš, aj keď jedno umlčíš, budeš túžiť po niečom ďalšom... rozdiel je len v tom, že sú ľudia, ktorí keď niečo dosiahnu, tak sú za to vďační a vedia sa tešiť aj z mála a sú takí, čo majú veľa, ale i tak nevedia byť šťastní s tým čo majú, niekto má tú spokojnosť v sebe aj napriek tomu, že je toho veľa čo mu chýba a niekto práve naopak... to šťastie má u každého iný význam, ale isté je, že niečo stále potrebujeme, ak nemáš alebo nechceš pri sebe ľudí, tak si to vynahradíš zvieratkami, alebo umením atď... neviem si predstaviť život bez nikoho a ničoho a to fakt nie som náročná :D veď aj keby si žil niekde v tramtárii na samote, tak k tomu šťastiu potrebuješ minimálne vodu, jedlo a teplo keď už nič, no takto extrémne si to asi nemyslel :o) ...ale vieš čo, tiež sa niekedy zamýšľam nad tým, že kto nič nemá, tak sa ani nemá nad čím trápiť, prečo je vlastne človek nešťastný? kvôli láske, priateľom, ľuďom, ktorí sú preňho dôležití... a aj pre veci, ktoré vlastní... máš byt, ale môže byť problém platiť všetko okolo toho, máš auto, ale rozbijú ti ho krúpy, máš peniaze a okradnú ťa... keby si nič z toho nemal, nebol by si nešťastný, ale... ani šťastný, tak asi radšej to mať (hoci nie všetko z toho je také dôležité), alebo sa snažiť to získať, utrpeniu sa nevyhneš ak žiješ na tejto planéte, ale šťastný môžeš byť napriek všetkému ;o)
 USMEJ-sa Žena30 Kategorie
13.07.2019 11:58:07
Plno ludi ktori maju rodinu, partnera a majeto a nie su štastný. Je až prekvapujúce ako málo je uspokojujúce dosiahnutie cielounktoré si človek vytíči. Asi nikto nemá návod na stále štastie. Momentálne si myslým že je lepšie mať vela malích cielou ktoré sa dajú zrealizovať ako jeden obrovský vzdialený ciel.
 Pekand777
12.07.2019 23:25:34
To musíš mať proste v povahe. Buď si tú samotu užívaš alebo nie. Ak nie, tak s tým skús niečo urobiť.
 Eobard Muž83 KategoriePridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk