Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1104855, vložené 13.08.2019 19:24:37 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
IT start
Ahojte.

Študoval som na vysokej škole učiteľstvo akademických predmetov matematika- informatika. Pre nespokojnosť s predmetmi- veľa teórie a ich nekvalitné vyučovanie- som štúdium zanechal.

Rád by som si podal znovu prihlášku, ale tentoraz už na informatiku, alebo aplikovanú informatiku. Informatika sa mi páčila aj na učiteľstve, ale išlo sa málo do hĺbky. Z informatiky som však nepopísaný list, takže toho veľa neviem.

Poraďte mi, čo mám študovať, aby som si uľahčil vstup na vysokú školu a nebol som vytretý. Dajte mi nejaký postup, ako a čo študovať, aby som mal nejaké tie základy.

Poraďte mi akú školu si vybrať. Chcem nejakú školu zameranú čo najviac na prax.
Uvažoval som aj nad tým, že nebudem ďalej študovať na výške, ale zaplatím si nejaké certifikované kurzy, ktoré by ma naučili čo najviac a potom by som sa s tými poznatkami zamestnal. Má to ale zmysel? Nie sú tie certifikované kurzy príliš drahé?

Poraďte, som otvorený na diskusiu. Ďakujem.
 fixa1185 Muž27 Kategorie  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
21.08.2019 19:41:59
Ahoj,

pozri si kurzy od learn2code.sk, myslím, že pokiaľ by si bol na úrade, preplatili by ti to. V KE je veľa práce, môžem ti pomôcť nájsť to, čo ťa naozaj baví, aby si nestrácal čas hlúposťami.

Keď chceš, ozvi sa mi na kontakt@coachtomas.sk

Tomáš
Smajlík  Coachtomas
15.08.2019 20:07:22
Nemám zmapované ako je to na východe. Ale keď chceš len titul, tak sa na to radšej vykašli, to je len také naše česko-slovenské malomeštiactvo. V zahraničí sa na žiadne tituly nehrajú, vlastne sa píšu iba Dr. a prof.
 S7N Muž32 Kategorie
14.08.2019 22:56:21
Ahoj S7N. Je aj nejaky turbo elektrickovy extreny IT program v okoli KE?

Cisto len kvoli titulu. Zivim sa niecim inym ako IT. Programovanie mam ako hobby par rokov a titul by bol male zadostucinenie. Plan na skusky by bol naucit sa ako opica a preplavat na E-cka, pokial nedojde na tvrdu matematiku. Sajn mam o zakladoch OOP a z jazykov okrem klasickeho webdevelopmentu : JS +Angular, Python, PHP.
Vdaka za odpoved
Smajlík  polo
13.08.2019 22:08:18
Neviem, kamoška končila softvérové inžinierstvo, tak asi preto mala toho programovania toľko. Ale čo som sa s ňou bavil, tak ona programovala vo veľkom a vedela kopu jazykov už počas gympla.

Určite nejaké knihy o Linuxe nakúpim, dám na teba. Šach nehrávam. Počas môjho štúdia učiteľstva sme na programku mali javu a vo voľnom čase čítam knihu od Pecinovského. V nej sa doprogramovávajú už hotové miniaplikácie. Ale je to len kreslenie rôznych vecí, na ktorých sa učia OOP princípy.

Určite nejdem len za titulom. To by som študoval sociálnu prácu. :) Čiže električková škola nie je pre mňa. Ja chcem získať vedomosti a rozhľad. Rozmýšľal som nad štúdiom na prírodovedeckej fakulte... v KE otvorili teraz aplikovanú informatiku a chvália sa tým, že plán robili po porade s IT firmami a teda je do praxe. Ale keď som si pozeral študíjny plán informatiky a apl. informatiky nie je na aplikovanej veľa predmetov pridaných oproti starému programu informatika.
 fixa1185 Muž27 Kategorie
13.08.2019 21:38:57
Zrovna programovanie na FIIT nebolo nejaký hardcore. Je to už síce niečo dekády dozadu čo som tam skúšal šťastie a procedurálne programovanie vyučovala, ľudovo povedané, dosť nekompetentná osoba. Oveľa väčší hardcore boli predmety typu matematická analýza, fyzika a hlavne operačné systémy (aj keď tie hlavne kvôli vyučujúcemu).

Na to, aby si sa mohol stať dobrým programátorom potrebuješ vycibrené logické myslenie. Vieš hrať šach? Ak áno a ide ti to, tak programovanie zvládneš (a potom sa rozhodneš, či korporátne aplikácie alebo len nejaké PHP weby). Pokiaľ ťa to naozaj zaujíma, tak to na FIIT skús.

Nesnaž sa zbytočne o príliš široký záber. Viac sa ti oplatí byť odborníkom na jednu oblasť - z toho, čo píšeš mi vychádza, že najbližšie by si to mal asi k nejakému sysadminovi. Kúp si nejakú knižku o Linuxe, nainštaluj si, skúšaj si písať skripty a uvidíš, či sa v tom nájdeš. Na to formálne vzdelanie ozaj nepotrebuješ.

Jo a ak hľadáš električkový IT program, tak FHI EUBA :-P Nenaučíš sa tam nič, ale dajú sa tam spoznať zaujímaví ľudia a prejsť sa to dá "s prstom v nose".
Smajlík  S7N Muž32 Kategorie
13.08.2019 21:12:30
Zaujíma ma celkové fungovanie PC, weby, administrácia, siete, programovanie. HW ani tak veľmi nie. O FIIT BA som počul, ale kamoška mi povedala, že ak nemám čo-to odprogramované a programovanie ma nebaví, tak tam nemám ani vkročiť. A ja mám zatiaľ základy pascalu a niečo naprogramované v jave... všetko len školské malé projekty.

Takisto som počul o FIIT, že komunikácia s učiteľmi je strašná. Nie sú ochotní pomôcť a študentov ponižujú. Čo sa týka programka... neviem, či by som mal na to, aby som ako projekt naprogramoval nejakú funkcionalitu procesora... asi by som na tom vyletel. Chcel by som školu, ktorá by bola menej hardcore. Aj keď FIIT by mi dala asi najviac do praxe.

V Brne som bol pozrieť na DOD, ale tiež to je zamerané štúdium na HW veci... praktické projekty nechýbajú, tiež nám maník vravel, že okrem iného programujú procesory, príde mi to ako obdoba FIITu v Brne.

Nie som človek, ktorý sa už v piatich rokoch zaujímal o PC... prvé som mal ako prvák na gymply a zaujímal som sa len uživateľské veci. Takisto nie som zázračné dieťa, čo v jedenástich objavilo kritickú chybu vo Firefoxe. Potrebujem školu, ktorá začína učiť pekne od piky a učiteľov, ktorí vedia všetko nepochopené vysvetliť.

Neviem, či IT sektor a IT školy nie sú len pre takých maníkov, čo sa bez PC nepohli ani na krok a či sa nemám na štúdium informatiky vykašlať, pretože ja nepatrím medzi takých maníkov. Čo vy na to?

Mám rok čas a ak sa mám na štúdium IT dať, mal by som vo voľnom čase študovať, Čím by ste mi radili začať? DIK
 fixa1185 Muž27 Kategorie
13.08.2019 20:28:38
Keď ono informatika je veľmi široký pojem. Je to komplexná veda o informáciách. Záleží, či sa chceš venovať hardvérovým záležitostiam, administrovaniu, vývoju softvéru, projektovému manažmentu... skrátka tých odvetví je dosť. Najkomplexnejšie sa tomu na Slovensku venuje FIIT STU, ale je to masaker. Praktickejšie veci - čo do ovládania rôznych druhov softvérov sa učia na MatFyze UK alebo ČVUT v Brne.

Kurzy programovania sú podľa mňa blbosť, používanie programovacieho jazyka sa oveľa lepšie naučíš sám z nejakej knihy, ak je toto sféra ktorá ťa zaujíma. Podobne je to aj s OS administráciou.
 S7N Muž32 KategoriePridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk