Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1107044, vložené 07.09.2019 13:40:38 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Rozchod-nerozchod, ale som zlomená
S priateľom sme spolu 7 rokov, boli rôzne up and downs, ale to je v každom vzťahu. Boli isté problematické obdobia, asi pred 2 rokmi som sa začala liečiť na depresiu a úzkostnú poruchu, ktorou trpím od puberty a teraz, keď to už všetko začínalo byť zase fajn a sám povedal, že je to super a že všetko sa zmenilo k lepšiemu, prišlo zase horšie obdobie (ženské dni - bolo mi fakt zle, všetko ma bolelo, opuchnutá celá, ledva som sa hýbala) a prišla zase veľká hádka - kvôli upratovaniu. Áno, kvôli upratovaniu. Bývame spolu a ja upratujem stále a zrovna vtedy upratal on a vyčítal mi, že som zrovna počas tých dní bola výbušná a nechávala som neporiadok, lebo fakt som nevládala ešte myslieť na nejaké upratovanie. Potom ticho pred búrkou a asi o 2 týždne, čo sa so mnou ani poriadne nebavil, prišiel s tým, že rozchod a vymenoval mi zoznam dôvodov. Ja som pozerala jak puk - samé každodenné drobnosti, čo sa dajú riešiť každodennou komunikáciou, ale on to len v sebe živil a nechal dozrievať, až sa nakoniec rozhodol, že už to ďalej nechce. Tak sa ho pýtam, prečo sa o tých veciach nebavil so mnou, keď sa vyskytli, prečo ich nechal kopiť v sebe. Nevedel na to odpovedať. Na pozadí tohto sa ešte odohrávala dráma s jednou toxickou kamoškou, ktorá ma svojimi negatívnymi náladami duševne vysávala a chvíľu mi trvalo, kým som si to uvedomila a dištancovala sa od nej a zároveň si ma pohadzovali z jedného pracovného pohovoru na druhý. Konštantný stres, nervy a do toho toto. Nervovo som sa zrútila. Preplakala som 3 dni, on sa celý čas na mňa len pozeral s kamennou tvárou, chodil všade za mnou a neprehovoril so mnou ani slovo až mi to pripadalo, že sa vyžíva v mojej mizérii.
Máme spolu hypotéku a byt aj keď nie sme zobratí a pred mesiacom ma tiež postavil pred hotovú vec, že on si berie byt sám a tento ideme predať. Vtedy ma to tiež trochu položilo, ale spamätala som sa. Ale cítila som to ako predzvesť niečoho zlého, ten impending doom feeling.
Nakoniec sa to vykrištalizovalo, povedali sme si veci, dohodli sme sa, že sa pokúsime vzťah opraviť (pritom to bolo celé len o mojom ospravedlňovaní a priznávaní si, čo všetko som pokazila, a keď som poukázala na jeho nedostatky, odpoveď bola - mám predsa svoje ego), aj sa mi podarilo získať prácu, po ktorej som túžila, prijali ma na školu, po ktorej som túžila a tešila som sa... navonok všetko dopadlo dobre, nový začiatok.
Ale zostala som vnútorne vyhorená a vyčerpaná. Nič ma neteší z toho, čo ma tešilo a motivovalo predtým. Mám pocit, že si v ňom nemôžem byť ničoho istá. Cítim sa prázdna a demotivovaná. Nová práca ma neteší, už sa ani neteším do školy a nemám na nič energiu. Beriem antidepresíva, ale odkedy sa hento stalo už nezaberajú. Cítim sa stratená a nič mi nedáva zmysel. Najradšej by som celý deň prespala, ale ani to sa mi nedá. Cítim sa fyzicky a psychicky vyčerpaná až na nulu. Nemám motiváciu s ním opravovať vzťah, nemám chuť sa pretvarovať a každý deň ho vítať s úsmevom ako prv, keď príde večer z práce. Stratila som vieru vo všetko. Neviem, čo so svojim životom, cítím sa vnútorne vysatá a vyčerpaná, psychicky aj fyzicky.
Kamošov/kamošiek mám málo, majú svoje životy a svoje problémy, nemám sa s kým porozprávať. Rodina je vzájomne odcudzená, pre rodičov sme s mojim súrodencom bremeno - neexistuje tam rozhovor, podpora, nič.
Skúšala som jogu, dychové cvičenia, relaxáciu, prechádzky - pomôže na chvíľu, ale neodstráni to tú vnútornú prázdnotu, čo ma prepadla.
Priateľ, ktorý sa tak dušoval, že chce začať odznova a opraviť vzťah, je rovnako chladný a ľahostajný ako predtým. Mám pocit, že zase si niečo hromadí, s čím na mňa vyrukuje, keď sa bude všetko zdať OK.
Zvykla som zanietene maľovať, hrať PC hry, cvičiť, byť v kontakte s online kamošmi aj IRL kamošmi, tešila som sa z mojej mačky. Teraz ma už neteší nič. Je tu len tá konštantná neistota o mojom osude.
(Btw. pracujem u priateľovho otca a druhú robotu mám part-time + 2.stupeň štúdia - neviem, ako to všetko zvládnem. Som zase tam, kde som bola pred 2 rokmi, keď som musela ísť na antidepresíva, lebo som bola tak down, že som ani nevládala vstať z postele).
Mám pocit, že mi došli rezervy. Neviem sa spamätať. Nič mi nedáva zmysel, nič ma neteší, neviem, ako ďalej.
Len viera v niečo mi bráni skoncovať s týmto životom.
 Lala E-MAIL: glooms@centrum.sk  Žena30  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
12.09.2019 20:40:44
je to manipulátor a špina,čo ťa podrazí za to aká si, aj keď prídeš "o všetko", kašli naňho. nech si nájde stabilnú partnerku. priprav sa na život v biede, ale ak budeš dobre! vyberať, nájdeš si iného dobrého muža.
tento na to nemá a keby nemal tatina pracháča, tak je väčšia nula ako ty. život nie je len o škole a zamestnaní, to sú veci,ktoré nám majú pomáhať žiť,nie žiťpre ne.
 urbi et orbi
11.09.2019 06:40:00
lieky berieš tak by ťa mali nakopnuť ak ti nepomahaju tak ich berieš zbytočne čo je dosť blbe., skus sa poradiť s lekarkou niekedy aj zmena lieku zvykne pomôcť bez liekov neostavaj ale určite sa snou poraď čo stym mieni robiť lebo tebe je nanič... a tvoj chlap ma zrejme taku povahu aku ma jeho nezmeniš, ak ťa ma rad mal by ti to davať aj najavo a nie že on si bude klasť ''podmienky'' a tym padom teba stavať do pozície obete, to mu nedovol. Nemusiš sa pred nikym pretvarovať. Ak ho miluješ drž si ho ale aj ty si nastav pomyslené podmienky ktore bude musieť rešpektovať napr. bude musieť akcepovať to že keď nemaš dobru naladu tak sa naneho nebudeš nasilu usmievať a tvariť sa že je všetko ok.
Smajlík  lnzeratik Muž25 Kategorie
08.09.2019 21:55:28
7 rokov, to je riadna doba... hm, nerada radím rozchod, nepáči sa mi predstava, že láska proste skončí :o( možno by to šlo zachrániť, ale chcieť musia obaja a pravdupovediac, mám pocit, že on už veľmi nechce... to, že máte spoločný byt je najmenej, hlavne, že nie ste manželia a nemáte dieťa... neboj postavíš sa na vlastné nohy, zvládneš to aj bez toho bytu, aj bez práce u jeho otca... nájdeš si inú prácu, veď to nie je jediné miesto kde sa dá pracovať, potom si zaplatíš snáď aspoň nejaký podnájom alebo budeš ako spolubývajúca u niekoho keby si nevychádzala, pôjde to neboj, je to ťažké a ešte chvíľu bude, ale nakoniec to prebolí, príde niekto iný a ten ťa vylieči, mysli na to, čo by si chcela dosiahnuť, ako by si chcela žiť, čo čakáš od partnera, trochu si zasnívaj, mysli pozitívne, tvoja situácia má riešenie, bude to v pohode uvidíš, len to chce čas... držím palce ;o)
Smajlík  USMEJ-sa Žena29 Kategorie
07.09.2019 23:14:53
Robi si z teba prdel, natahuje ta, lebo na to reagujes, cim sa partner asi celkom zabava. Keby si mu dala kopacky ty, by si este len videla ako sa chlapec zosype. Problem 1 je hypoteka. Problem 2 je, ze mas 30 rokov a uz malo casu na opravu zlych rozhodnuti, ale asi lepsie neskoro ako nikdy
Smajlík  polo
07.09.2019 22:23:08
Odkial si?
 Paca94 Žena25 Kategorie
07.09.2019 17:49:01
,,Mám pocit, že si v ňom nemôžem byť ničoho istá."

ked chlap vytvori u zeny pocit neistoty,vztah skoncil.Najdi si noveho providera
 nolollilaggin
07.09.2019 17:46:34
pošli ho do piče :)
Smajlík  *Cronos* Muž66 Kategorie
07.09.2019 14:42:21
Je to kretén! Máš 30 rokov. Ďalšia dekáda je tvoja posledná šanca! Pošli ho do prdele keď nevie čo chce! Si v najlepšom veku. Rozhoď siete a nájdi si niekoho dospelého a zrelého. Vyrovnaného a skutočne “mužského”!
 Loboproroksmrti
07.09.2019 14:13:50
Loboproroksmrti, "troska" som začala byť odkedy toto na mňa vyvalil pred 2 týždňami. Ešte týždeň predtým sme sa objaja tešili, že je všetko super, že vzťah sa opravil, že budem mať prácu, školu, že život začína byť super. Potom prišlo toto a pripravilo ma to úplne o chuť o niečo sa snažiť.
 Lala
07.09.2019 14:05:34
Loboproroksmrti, ja nespácham samovraždu a on to vie. Je to proti môjmu vnútornému presvedčeniu. Tohto jediného úprimne nie som schopná. Keby som bola, už by bolo dávno po mne, keď rodičia prišli o bývanie a skončili sme ako bezdomovci s dlhmi - teda rodičia s dlhmi.
A do stavu "trosky" ma privádza on sám svojimi konštantnými: rozchod - potom nie rozchod. O mesiac rozchod - nie rozchod. A neviem, na čom som.
 Lala
07.09.2019 14:01:55
Ostáva s tebou len pokial si na tom zle. Aby si náhodou “nespáchala samovraždu”. Keď budeš na tom lepšie, ukončí to s tebou! Nemá chuť zabíjať čas, život keď si troska. Nenatahuj to. Ukončí to sama a definitívne. Daj si čas spamätať sa, naber silu. Dobre sa zamestnaj. Zabezpečiť sa. Potom si nájdi, rovnocenného partnera. Na ktorom nebudeš visieť a kde bude ako vo vzťahu tak všetkých aspektoch života - rovnosť!
 Loboproroksmrti
07.09.2019 13:57:50
On odmieta riešiť veci spoločne s psychológom. Podľa jeho mienky on je absolútne v poriadku, lebo navonok sa mu darí - ma dobre platenú a istú prácu, bývanie, rodinu. Chybu pripisuje mne. A ako ho poznám, on by tam celý čas presedel potichu, nič by nepovedal, nedošlo by k žiadnej konfrontácii, takže zase by som nevedela na čom som. Jak to vlastne neviem celý čas - už roky. Už viackrát boli situácie z jeho strany: rozchod definitívny, pozeral, jak sa nervovo zrútim, potom akože mi dáva druhú šancu. Potom o nejaký čas znovu, definitívny rozchod, bez emócii ma sledoval - alebo aspoň žiadne nedal najavo - ako ma to vnútorne ničí. A potom to použil proti mne, aká som nestabilná, že on chce stabilnú partnerku.
Rozchod nie je taký ľahký, keď máme spolu byt, ktorý treba predať a hlavne pracujem u jeho otca. Bez tej práce prídem aj o svoju polku hypotéky, o bývanie, o školu, o všetko.
 Lala
07.09.2019 13:49:11
Rozumiem tomu, ako sa cítiš, lebo ja mám teraz taký depresívny stav tiež. Neviem, musíš posúdiť sama, či s ním chceš ďalej zotrvať vo vzťahu a zlepšovať ho, alebo nechceš. Ak oň stojíš, možno by ste mohli ísť spolu za psychológom.
 Eobard Muž83 KategoriePridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk