Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1114078, vložené 28.11.2019 10:21:14 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Niečo pre maminky
Dobrý deň. S manželom čakáme bábätko, som v 14 tt, veľmi sa tešíme, ale v pondelok prišla zdrvujúca správa od doktora. Vsetko by bolo dobré, malé nám rastie, srdiečko mu bije, ale na testoch na vývojové vady sa ukázalo riziko na Downov syndróm. A dosť vysoké. Asi 85% okolia mi hovorí, že dúfajú, že pôjdem na potrat, mať postihnuté dieťa je utrpenie a nič z neho, nech počkáme a budeme mať druhé dieťa hádam zdravé, že či sme pripravení trápiť sa s postihnutým, že je to rehola a nie život. Ale zopár ľudí hlavne pobozne založených hovorí, že žiadny potrat, aj dieťa s Dovnowym syndrómom môže byť pohoda, záleží ako veľmi je postihnuté, aj sa stalo, že test vyšli, že bude Dovnow syndróm a nevyšlo to, aj naopak, že spoľahlivosť nie je na 100%. Tak čo robiť? Doktorka na genetike kam som išla hneď v utorok mi povedala, že na potrat rozhodnúť sa čo najskôr. Ale ja som sa nerozhodla, vlastne ja neviem čo robiť. Som prvorodička, teda čakám druhé (o prvé som pred 4 rokmi na konci 5tt prišla). Teda mám zmätok, tešila som sa, že tentoraz to hádam dopadne lepšie a zrazu potrat znova, len tentoraz plánovaný?
 Lobil Žena33  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
10.12.2019 22:11:57
lobil,myslím že sa mýliš,ale konečné rozhodnutie je na tebe. svet ja strašne krutý aj pre zdravé deti a ich prežitie v budúcnosti. a aj keď dowňáci sa zvyčajne nedožívajú cez 50 kto sa oň postará keď sa vy pominiete?
 urbi et orbi
04.12.2019 17:36:39
Chcela by som Ti prispieť svojou skúsenosťou s ľuďmi s downovým syndrómom, poznala som však takých okolo 40rokov. Sú to nesktutočne srdeční a úprimní ľudia, predstav si ako ti to dieťatko v budúcnosti povie ako veľmi ťa ľúbi. Títo ľudia v podstate sú navždy takými 8 ročnými deťmi. Síce budú pomalšie, ale majú niečo do seba. Všimla som si, že ľudia čo majú takéto deti sú otvorenejší, srdečnejší a vedia sa tešiť s maličkostí. Naštuduj si, kde sú ich limity. Čo som videla, tak vedeli ako tak fungovať aj samostatne, prípadne pomôcť v domácnosti. Život môže všeličo priniesť, zdravé dieťa môže začať drogovať, pohádať sa s Tebou, všeličo a budeš sa trápiť. Nikdy nevieš.
 noharderstyle
29.11.2019 17:21:41
Ďakujem všetkým. Veľa sme sa o tom rozprávali a na 85% som rozhodnutá dieťa si nechať aj za cenu postihnutia. Nie som schopná ísť na potrat, jednoducho nie som. Naozaj by som si mohla zatvoriť dvere pred šancou stať sa matkou. A ja deti chcem mať!! Tato dušička sa rozhodla, že budem jej matkou a mojou úlohou je chrániť ju a nie sa jej zbavovať a ja svoje dieťatko budem ľúbiť za každých okolností, nech je aké chce, lebo je moje. A reči typu, že dať to preč a počkať si na iné je trochu mimo realitu,ozmo. Možno by už ďalšie byť nemohlo a to by veľmi bolelo. A možno bude úplne zdravé, ja tomu šancu dám. Dám tomu voľný priebeh a ono to nejak dopadne a nádej, tá je vždy.
 Lobil
29.11.2019 09:13:12
USMEJ-sa argumentuje veľmi rozumne... Veď celý život je o rizikách a o nádeji, nie? Nič nie je nikdy isté, iba smrť - a ak chceme žiť dobre, musíme mať nádej... Tak ju majme.
 *BielaMedvedica* Žena26 Kategorie
28.11.2019 22:45:39
brendy - ale čoby jednoducho, je to vážna vec, ale ty to zas vidíš príliš čierne ;o) pritom ten problém možno ani neexistuje, riziká sú vždy pri všetkom, celý život, každé rozhodnutie je riziko... riziká sú tam aj keď pôjde na potrat a veľké, teraz má v sebe možno zdravé dieťa a po potrate nemusí už vôbec otehotnieť, môže ale nemusí a tiež sa môže v 14tom týždni zopakovať tento scenár, čo rieši teraz... veď tu hovoríme o živote, to nie len tak, že preventívne ho dáme preč, keby náhodou bolo postihnuté, postihnutie sa môže objaviť už počas tehotenstva, pri pôrode, po pôrode alebo v akomkoľvek veku... napríklad na tomto čo hovorím nie je nič pozitívne, hovorím proste smutné fakty a faktom je aj to, že mne ten skríning ukázal pomerne vysoké hodnoty a nenarodilo sa mi dieťa s downovym syndrómom, nikdy s určitosťou nevieme čo sa tam v brušku deje a keby aj lekári vedeli na 100% povedať, že bude mať downov syndróm, tak nemôžu na 100% povedať to, ako veľmi vážne to bude, lebo je to individuálne a až tak jednoznačne sa to predpokladať nedá, verím, že kamarát a jeho rodina to mali ťažké, to si nedovolím o tom pochybovať a zľahčovať to, musí to byť strašná záťaž, hlavne teda ak je ten stav ťažký, to si fakt asi ani neviem predstaviť väčšie trápenie pre rodiča a dieťa tiež... ja som s mentálne postihnutými pracovala, tak poznám čo to stojí síl, ale zas som zažila prípady, kedy slintali a ledva vnímali svet a tiež aj takých, na ktorých ani veľmi nebolo vidno, že sú mentálne postihnutí a o tom, ako veľmi a či vôbec bude to malé postihnuté je teraz veľmi ťažké naisto hovoriť aj neviem akým odborníkom, ja sa možno mýlim a možno som len naivná alebo príliš optimistická, ale keby som bola na jej mieste, tak si ho nechám, to je všetko, rozhodnutie je i tak len na nej a jej strach a pochybnosti úplne chápem
 USMEJ-sa Žena30 Kategorie
28.11.2019 19:15:44
- hm....
- siel by som na potrat, po malej pauze by som tehotenstvo zopakoval..
- v dobe ked vieme diagnostikovat tazku vadu, je hlupost rodit postihnute deti, proste treraz to nevislo, skusim to nabuduce
Smajlík  UFOPorn Muž32 Kategorie
28.11.2019 15:39:49
Kamarát mal brata s týmto problémom mal cca 12 ked zomrel. Jediné čo si užil bol čas ked bol bez neho sú to starosti a nervy hlavne. To dieťa bude mať spomalený vývin žiadne zaradenie do spoločnosti ani budúcnosť. Rozhodnite sa správne pretože nemáte moc času. Samozrejme že toto treba brať vážne a nespoliehať sa na nádej. "Usmej sa" nevedel by som brať túto situáciu tak jednoducho ako ju popisuješ. Dávať pozor na dieťa 24h denne nieje žiadna radosť iba plač. Prečo ked niekto žiada o radu je každý pozitívny a neohliada na riziká o ktorých sa bavíme !!!!!! Jednoznačne sledovať ako sa to bude vyvíjať a rozhodnúť sa !. Možno som trochu skeptický ale v tomto jednoducho optimista nebudem pretože som videl tu rodinu trpieť celých 12 rokov !!!!!!!!!!
Smajlík  brendy
28.11.2019 13:45:52
ups, trošičku som sa rozpísala :D nevzalo mi všetko, ešte som chcela, že si i tak myslím, že nakoniec budeš mať zdravé bábätko a silno silno držím palce ;o)
Smajlík  USMEJ-sa Žena30 Kategorie
28.11.2019 13:41:32
jedno dieťatko si už stratila, buď vďačná za novú príležitosť, poznáš riziká potratu? nie len že ti bude zreje psychicky nanič, ale nie je isté, že po tom budeš môcť znova otehotnieť a to všetko možno zbytočne, možno máš v sebe úplne zdravé dieťa... už teraz si mama, to malé je živé, bije mu srdiečko, má ruky a nohy, oči, ústa.. proste je to človek a nie hocijaký, je to tvoje vysnívané dieťatko, ktoré sa už teraz na teba úplne spolieha... veda fakt úžasne pokročila, klobúk dole, úprimne, ale občas narobí zbytočné šarapaty, také testy už nie jednu ženu vystrašili a nie jedno dieťa pripravili o život... ja som bola tehotná keď som mala 24 a potom 27, pri prvom tehotenstve mi tieto testy ukázali malé percento rizika na downov syndróm a pri druhom to číslo už bolo o dosť vyššie, lekárka povedala, že nech sa nebojím, že to vekom proste rastú tie čísla, ty máš 33, možno je to vzhľadom na tento vek normálne, možno ak by si si aj dala vziať toto malé a neskôr otehotnela, tá hodnota by mohla byť ešte vyššia, ktovie... ja síce nie som lekár, ale myslím si, verím, že tvojmu bábätku nič nie je... kamarátka celé tehotenstvo preplakala, lebo 3D ultrazvuk ukázal vrodenú vadu srdiečka, ja som ju upokojovala, nech sa nebojí, že srdiečko sa stále vyvíja, že malé je v poriadku.. a tak aj bolo, zbytočné stresy, ani náznak po nejakom zdravotnom probléme bábätka... ale tak ti poviem, nie len vrodené vady môžu spôsobiť nejaké postihnutie dieťaťa, nechcem ťa strašiť, ale hocičo sa môže stať aj pri pôrode a čo má potom tá žena povedať? "tak viete čo pán doktor, nechajte si ho, ja som si to takto nepredstavovala"? ...aj po niekoľkých rokoch, jedna nešťastná nehoda, pár hodín bez kyslíka a zo zdravého človeka je zrazu mentálne postihnutý, nikdy nevieme čo sa môže stať s nami, s našimi blízkymi, alebo s našimi deťmi, to je nočná mora každej mamy, už len predstava, že jej dieťa bude nejak choré alebo postihnuté, žiadna to nechce ale mama proste musí byť pripravená na všetko a oddaná tomu dieťaťu, nech sa deje čokoľvek, to je môj názor a aj ja ako mama to tak cítim... nejde všetko vždy podľa našich plánov a hlavne s deťmi si odtrpíme najviac, ale keď už sú počaté alebo porodené do toho zlého sveta, tak kto ich viac bude ochraňovať a ľúbiť ako mama? nebuď aj ty proti nemu, aj bez toho si zažije veľa zlého, stoj pri ňom už teraz... inak tak na odľahčenie kedysi som súťažila v pingpongu a vo finále som bola s dievčaťom s downovým syndrómom a ona potvora nado mnou vyhrala, šikovná a milá osoba to bola ;o) títo ľudia majú spomalený vývin, ale chce to trpezlivosť a môžu z nich byť aj samostatné šikovné osoby, len im treba veriť a pomôcť v tom napredovaní... a vieš že tá slávna Gréta čo robí poriadky po celom svete a podáva si ruky s prezidentmi rôznych štátov má aspergerov syndróm? ...ani postihnutých netreba hneď odpísať a podceňovať ich, niekedy viac dokážu ako my úplne zdraví ;o) ...viem, že sa bojíš, máš nato právo, kto by sa niečoho takého nebál, ale zvládneš to... a
Smajlík  USMEJ-sa Žena30 Kategorie
28.11.2019 11:28:55
Ahoj, postretla ťa náročnejšia situácia, verím, že to je veľmi ťažké rozhodnutie, ale nepáči sa mi tá priamočiara reakcia okolia, ktoré o Downovom syndróme určite dokopy nič nevie... Netreba mať v hlave hneď všetky možné katastrofické scenáre. Uberala by som sa skôr cestou nádeje :) Dať svojmu dieťatku šancu...

Navrhovala by som zistiť si čo najviac informácií, porozprávať sa s viacerými odborníkmi a zistiť ich náhľad na vec a skúsenosti (a rozprávať sa o tom aj s partnerom, ktorý ti je určite oporou :))

Veľmi ti držím palce, aby všetko dobre dopadlo, to rozhodnutie je len na tebe, ale určite nedávaj na kecy okolia, rozhodni sa podľa toho, ako to cítiš ty, aj keď to rozhodnutie sa bude rodiť postupne... Posielam objatie, bude dobre :)
Smajlík  *BielaMedvedica* Žena26 KategoriePridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk