Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1115167, vložené 10.12.2019 19:42:58 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Ako sa správať ku otcovi?
Ahojte,

vždy som si myslel, že mám super kamarátsky vzťah s rodičmi atď.. nebývam doma moc často, som furt rozlietaný aj kvôli práci a záujmom a podobne.

Dnes som doma na týždeň po dlhšom čase a dosť ma prekvapil otcov dialóg s mamou, ktorý som počul len spoza steny ale bolo to dosť bolestivé pre mňa..

Otec hovoril mame, aký som retardovaný, že som ani nedal vysokú školu a že čo chcem robiť v živote a že som neschopný a že so mnou skončil (aj s mojou sestrou) a že sú to už len jej (mamine) deti.

Tá mu nato odpovedala, že keby sme mali tri tituly už by sme boli jeho deti..

A tak som sa nejak zamyslel nad tým všetkým, otec mal vždy svoju predstavu o tom, čo by som ja mal v živote robiť. Dokonca, keď som chcel ísť na konzervatórium tak mi to zatrhol a musel som ísť na elektrotechnickú strednú školu, čo ma teda absolútne nebavilo ale hlavne, že on bol spokojný..

Keď som bol menší, bol dosť veľký agresor, aj nás často mlátil ale potom sa časom ukludnil..
Jedna vec mi ale utkvela v pamäti a to bolo to, že keď umrel dedo, jeho otec, tak mi začal ako malému chlapcovi vykrikovať, že to kvôli mne dedo umrel, lebo som neposlušné decko a robím len každému nervy.


Ako sa s tým všetkým zmieriť? Otca mám napriek všetkému rád ale po tom, čo som si vypočul som došiel k záveru, že asi by som mal prestať konečne mať taký strach z jeho názoru.. aj keď si myslím, že náš vzťah sa už úplne pokazí, aj keď ja som ho mal vždy rád a snažím sa ľudom odpúšťať, on ma vôbec tak neberie.. mám pocit, že aj ľutuje, že ma vôbec mal. Keď sa s ním snažím o dialóg, ani sa mi nepozrie do očí, stále potom akože s niekym musí súrne volať, alebo prídem za ním a začne si púšťať nahlas pesničky a mňa úplne odignoruje.

Nechcem aby raz odišiel a my sme mali takýto vzťah ale tak čo mám s tým urobiť?...
 HeetsTurquoise Muž24  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
22.02.2020 14:26:40
Ahoj, úplne sa cítim akoby som to písala ja. Môj otec tiež ma úplne naplánovaný môj život a ak to nevyjde ako si to predstavuje tak každý je navine.
Tiež by som najradšej povedala dosť a prerušila kontakty ale ako píšeš, čo ak sa niečo stane a ostaneme pohadani.
 Klara
18.12.2019 21:11:59
Tvoj otec je obyčajný chudák, ktorý si lieči svoje komplexy. Mám už nejaké životné skúsenosti, takže viem o čom píšem. Našiel si u seba veľkú mieru tolerantnosti, keď si sa s tým takto vyrovnal. Máš za to môj obdiv. PRETO sa začni správať ako samostatný človek, otca oslovuj iba v mimoriadnych prípadoch, nežiadaj ho o radu, lebo takýto chudák ako je on Ťa aj tak nebude rešpektovať. Našiel si sklamanie u najbližších a to veľmi bolí. Ver mi však, že čas a fyzická aktivita Ťa vyvedie z najhoršieho. Sám mám dvoch už dospelých synov za ktorých by som aj život položil a vždy sa teším keď prídu domov. Často si s nimi telefonujem a sú pre mňa všetkých. Chlapče drž sa, si OSOBNOSŤ aj keď asi zatiaľ o tom nevieš. Prajem Ti nech sa to všetko na dobré obráti, buď šťastný...
 henri9999
12.12.2019 23:00:10
prvé čo mi napadlo, je to čo píše Ivo, že je za tým vzťah s jeho otcom... a možno si bol preňho nádejou, aby si splnil jeho sny, možno veril, že ty dokážeš niečo čo on nedokázal, možno seba vidí vo vás deťoch a z jeho neúspechov alebo nejakých životných zlyhaní viní vás deti, sú ľudia, ktorí potrebujú stále niekoho/niečo, na čo by hodili všetko zlé čo sa im deje, veď poznáme to asi všetci, potkneme sa, ale to nie je naša chyba, ten blbý kameň tam nemal čo robiť ;o) no kým si to zlíznu len veci tak dobre, horšie je keď nevinní ľudia, ako ty so sestrou, niečo si na vás kompenzuje... z môjho pohľadu by mal byť na teba za čo pyšný, cítiť z teba dobrého a silného človeka, mrzí ma, že si ťa neváži tak ako si zaslúžiš, ale vidím, že ty si ho napriek všetkému vážiš a snažíš sa nájsť si k nemu cestu, to je dobré, veď on si raz uvedomí akého má skvelého syna, skôr či neskôr, uvidíš, daj tomu čas, príde niečo, čo zmení jeho postoj k tebe... držím vám palce
Smajlík  USMEJ-sa Žena30 Kategorie
11.12.2019 12:38:23
Především bys neměl poslouchat cizí hovory.
Smajlík  leafroller Muž46 Kategorie
10.12.2019 22:04:33
pre takéto prípady je niekedy aj nevera ženy dobrá! stále môžeš dúfať, že ten kretén nie je tvoj biologický tato.
 urbi et orbi
10.12.2019 21:40:02
a on mal aký vzťah s jeho otcom? možno má nejaké problémy z minulosti, ktoré si nesie doteraz a na vás si to "len" vybíja
 IvoPridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Nejlepší chorálová skupina světa... GREGORIAN 2020 ...20th ANNIVERSARY WORLD TOUR.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk