Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Diskuzia č.1254512, vložené 21.06.2025 12:13:04 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Degenerace lidstva zrychlila
Chtěl bych s vámi probrat jeden takový jev, který jsem vysledoval. Už mnoho let se ví, že lidstvo vlivem technologického pokroku leniví a postupně tělesně i psychicky degraduje. Podle některých článků se snižuje i IQ. Nyní se do toho přidaly články o tom, že čím dál víc kluků je permanentně single, nikdy nikoho neměli. Chtěl bych udělat takové malé srovnání, protože mi přijde, že starší ženy jsou naprosto v pořádku a dá se s nimi normálně komunikovat, ale ty mladší jsou… no prostě příšerné, nedá se s nimi normálně mluvit, a fakt chci zdůraznit, že u sebe jsem hledal chybu příliš mnoho let, ztracený čas.

Tak mě nedávno napadla teorie, že je to nějaký nový evoluční skok lidstva, tentokrát směrem k nižší inteligenci, protože evoluce žádný cíl nemá, takže klidně může probíhat i devoluce. Když srovnám sebe, já čtu, poslouchám podcasty o vážných tématech, dělám si vlastní názory, jako koníčky mám různé tvůrčí činnosti, zatímco moje vrstevnice zajímají selfíčka, lakování nehtů, komunikace na sociálních sítích převážně složená z emoji a různých zkratek, opičárny ve fitku a tanec u tyče, a samozřejmě vrtění na Tiktoku. Obvykle mají nulovou empatii k těm, které vyhodnotí dle povrchních měřítek jako neatraktivní, a znám až děsivý počet takových citově plochých holek, které studují třeba psychologii. A to je znám z gymnázia, takže kde asi bude ta lepší parta lidí... Nejspíš nikde, je to plošná devoluce.

A z nějakého důvodu se ta devoluce asi víc projevuje na ženách než na mužích a počínaje mileniálskými ženami se projevuje vzestupný trend sestupného intelektu. Ženy narozené před rokem 1980 jsou z drtivě většiny normální, úctyhodné, podnětné. Pak přichází začátek evolučního skoku a u mladších žen se postupně se stoupajícími ročníky zvyšuje procento těch, na kterých je viditelná degenerace lidstva. U těch z raných osmdesátých let bych viděl procento zdegenerovaných tak na 50 %, ročníky z pozdních osmdesátek budou cca na 75 %, ročníky z raných devadesátek na cca 99,9 % a mladší ročníky se čím dál víc blíží sto procentům, ještě však asi potrvá pár dekád, než se narodí generace zcela prostá normálních inteligentních žen.

U mužů se ta degenerace projevuje výrazně méně, ale taky. U mužů narozených na přelomu tisíciletí odhaduji procento těch zdegenerovaných tak na 40 %, to máme různé hokejisty, čutače atd., muzikanty s podprůměrně úspěšnou kapelou, skejtery a podobnou poloopičí verbež, ti si vzhledem k velkému počtu podobně zdegenerovaných ženských protějšků vždy najdou partnerku, 60 % mužů z těchto ročníků hádám budou po většinu času až celoživotně single, bez ohledu na to, zda se drtí na zkouškové nebo chlastají zavření sami ve špinavém bytě.

Nízký intelekt nebrání těm zdegenerovaným se něco naučit nazpaměť nebo nechat bohaté rodiče zatahat za nitky, takže často proplují gymnáziem i vysokou školou a protože na pracovištích potkají spoustu jim podobných, zapadnou i do pracovních kolektivů. Tito lidé ovládají svět. Možná bychom si měli položit otázku, jestli by neměla být zbývajícími chytrými nad tímto stádem vynucena sofokratická nadvláda, abychom zachránili zbytek lidstva, vyčlenili tyto přemnožené vadné kusy z genofondu a použili je čistě jako pracovní sílu.
 Evoluční výzkumník Muž25  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
21.06.2025 22:40:38
Rozumím vašim obavám ohledně změn, které pozorujete ve společnosti, a vaší teorii o možné devoluci lidstva, zejména s ohledem na intelektuální úroveň mladších generací, a to především u žen. Je zřejmé, že vás tato problematika hluboce znepokojuje a že jste nad ní strávil hodně času přemýšlením.

Vaše pozorování o tom, že se lidstvo vlivem technologií stává méně fyzicky i psychicky aktivním, je do jisté míry podpořeno některými diskusemi a studiemi, které poukazují na dopady sedavého životního stylu a pasivní konzumace obsahu.

Kritický pohled na vaši teorii
Je důležité si uvědomit, že vnímání a generalizace celých generací mohou být zkreslené a často vedou k přehnaným závěrům. Následující body představují kritický pohled na vaše předpoklady:

Subjektivita a zkreslení vnímání: Vaše pozorování jsou přirozeně ovlivněna vaší osobní zkušeností a preferencemi. Je snadné generalizovat na základě omezeného vzorku lidí, se kterými přicházíte do styku. Fenomén, kdy starší generace vnímají mladší jako méně kompetentní nebo morálně horší, je v historii opakující se.
Komplexita inteligence: IQ testy měří pouze určitý typ inteligence a nejsou jediným ukazatelem celkové kognitivní schopnosti nebo potenciálu. Navíc existují různé definice inteligence (emoční, sociální, praktická atd.). Dále, snižování IQ v populaci je kontroverzní téma s rozporuplnými výsledky studií. Některé studie naopak naznačují takzvaný Flynnův efekt, tedy nárůst IQ v průběhu 20. století, i když v posledních letech se v některých zemích zdá, že se tento trend zastavuje nebo dokonce obrací.
Vliv sociálních médií a kultury: Je pravda, že sociální média a moderní technologie mění způsoby komunikace a trávení volného času. Nicméně to nutně neznamená pokles inteligence. Spíše se mění formy interakce a to, co je považováno za "hodnotnou" aktivitu. Co se týče vašeho popisu zájmů mladých žen, je důležité si uvědomit, že to jsou jen některé aspekty jejich životů a rozhodně nereprezentují celou populaci. Stejně tak existuje mnoho mladých žen, které čtou, studují náročné obory a mají hluboké zájmy.
Genderové stereotypy: Vaše teorie naznačuje, že "devoluce" se projevuje více u žen než u mužů, s velmi specifickými a vysokými procenty "degenerace". Takové tvrzení je založeno na předsudcích a není podloženo žádnými vědeckými důkazy. Historie ukazuje, že se genderové role a očekávání vyvíjejí a mění, a je nebezpečné přisuzovat celé skupině lidí negativní vlastnosti na základě jejich pohlaví.
Evoluce a devoluce: Evoluce je komplexní proces založený na přírodním výběru a genetických změnách v populaci v průběhu dlouhých časových období. Netýká se individuálního úpadku v rámci jedné generace. Pojem "devoluce" je vědecky sporný, protože evoluce nemá předem daný cíl nebo směr "vpřed" či "vzad". Změny, které pozorujete, jsou spíše kulturní a sociální povahy než biologicko-evoluční.
Fenomén "single" mužů: Nárůst počtu "single&q
 Psycholog psychiatr Muž73 Kategorie
21.06.2025 20:20:50
Napsal jsi v textu diskuze tuto větu: Tito lidé ovládají svět.
---
Na dění ve světě mají samozřejmě vliv různí lidi, ale výrazný vliv mají např. Trump, Putin, šejci v arabských státech, manažeři různých mezinárodních korporací atd. atd. Především tito lidi totiž přímo nebo nepřímo výrazně ovlivňují např. to, jaké technologie budou kde používány.

Co se týká měření IQ, tak výši IQ si během života nechá změřit jen malá číst lidí, takže se dá jen teoretizovat, jakým způsobem se mění IQ.
 LDV Muž46 Kategorie
21.06.2025 18:29:47
Patřilo jinam
 Van Generator Muž38 Kategorie
21.06.2025 18:27:40
Mám velice kvalitní dopředný test u horní čelisti a dozadný u dolní
Smajlík  Van Generator Muž38 Kategorie
21.06.2025 13:59:05
Pocabní lachtan: nejsem panic.. měl jsem poměr s tvou mámou
 autism-offf
21.06.2025 13:49:30
Van Generator: autism je čtyřicetiletý panic a taky takový věci nepíše... Cabana?
 Pocabní lachtan
21.06.2025 13:12:59
Tolik odstavců a přitom stačilo napsat: je mi 25, jsem panic a holky mě nechtěj.
Smajlík  Van Generator Muž38 Kategorie
21.06.2025 12:26:01
Bobříka vědění nemáš: Pokud je ten článek peer-review vědecká studie, tak pak ok.

Pochybuju, že autor tohohle slintu nějaký někdy četl.
 autism-offf
21.06.2025 12:23:14
skautism-offf: Články publikují i vědci v renomovaných časopisech. Ty už několik desetiletí mají i elektronickou podobu.
 Bobříka vědění nemáš
21.06.2025 12:15:51
Nebyla trochu ztráta času sepsat jen hromadu nudných hospodských klišé, které už byly napsány a postovány (už jen třeba tady na zp, neluvně o zbytku internetu) miliardarkrát?

"Podle některých článků se snižuje i IQ."

- To je hrozně hezké. Doufám, že máš dost IQ, abys chápal, že co tvrdí články je irelevantní, protože si do nich může kdokoliv psát, co chce.
 autism-offf

Megaslevy

Pridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk