Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1258001, vložené 03.09.2025 07:21:58 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Gramofonová deska v době dnešní
Provozujete to někdo?
Vzpomínám, jak jsme si se známým objednali desku této kapely

https://www.youtube.com/watch? v=HCErrmZN2LA&list=RDrViEAWTLDGE& ;index=3

Samozřejmě klasika, že pro jeho manželku. :-p
 Návrat do minulosti E-MAIL:   Muž40 Kategorie  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
05.09.2025 09:26:45
Michal-222
To je možné. Jemu šlo o techniku a mně o muziku. Win-win.
Aspoň si obecní rozhlas užil něco jiného než dechovku.
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
05.09.2025 08:42:30
Nemůžu se zbavit pocitu, že těmhle lidem jde víc o tu techniku než o muziku
Smajlík  Michal-222 Muž44 Kategorie
04.09.2025 21:40:42
Q
Smajlík  Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
04.09.2025 21:29:26
Gramofonová deska, v kvalitním přístroji, v ruce sklenička dobrého koňaku třeba i z Gruzie, na stolku dobrá káva z Brazílie, a na klíně holka snů...v hubě nacpaná lulka Amphorou, a pokojem se line třeba Pink Floyd..
 Quakie Muž80 Kategorie
04.09.2025 08:48:54
Ježek
Jo magiče. Limě jsem jeden spravil a pak ze mě v noci dostala duši, zbeda jedna.
Jak ta uměla sát...
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
04.09.2025 08:09:50
>Michal
Problém je, že spousta lidí bere přehrávání desky podobně jako japonský čajový obřad. Nejde jen o to vypít čaj. Z podobného důvodu se dnes vrací do módy kazety.
 Ježek second edition Muž42 Kategorie
04.09.2025 05:27:37
obsah
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
04.09.2025 05:27:00
Michal
Ahoj Michale, cédéčka už taky nefrčí. Možná k tomu dávali digitální obas i. To úž si přesně nepamatuji.
Drž se, chlape.
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
03.09.2025 23:32:22
Nebylo by jednodušší si tu starou desku přehrát na CD-čko?
 Michal-222 Muž44 Kategorie
03.09.2025 11:57:46
>lol
Asi jsi mě špatně pochopil. Mně je jedno kolik to stojí, pro mě je podstatné jestli to splňuje technické parametry. Jsou leštěnky, co se prodávají za cenu zcela neadekvátní tomu, jaké to má vlastnosti. Pokud se cítíš být mým textem zklamaný, pak je mi líto - nejsem recenzent. Pouze jsem odkýval, že tohle už je na základě udaných údajů pravděpodobnjě použitelné zařízení. Cenu jsem nehodnotil (ale pro tebe je asi důležitá). Nic víc.
 Ježek second edition Muž42 Kategorie
03.09.2025 11:55:49
Ahoj lol,
nevím ke kterému textu se přesně vyjadřuješ.
Jsem jen tupý uživatel Zpovědnice.
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
03.09.2025 11:39:22
Ano, vime, ze to neni hnojka za trojku, protoze kdyz si to vygooglime, tak vidime, ze se prodava za necelych 15k.
Ale tohle i zbytek si kazdy muze najit. Nevidim v tom textu zadnou pridanou hodnotu.
 lol
03.09.2025 11:31:02
Ježek second edition
Naprosto Ti rozumím. Obory nám byly souzené stejné.
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
03.09.2025 11:28:41
Nezajímá mě perfektní přednes, ale tahle tam nechala něco ze sebe.. duši.
Nebo se pletu?
https://youtu.be/aEo3wbhgkKo?list=RDaEo3wbhgkKo&t=495
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
03.09.2025 11:21:49
>Návrat
Audiofil je dost relativní pojem. Já sám se považuju za technika. Mám rád nějakou určitou minimální kvalitativní úroveň. Ano, je to jeden z mých koníčků, ale nejsem audiofil z toho pohledu, že bych vyhazoval horentní peníze za nesmysly a nechal se nachytat nějakými reklamními kecy. Spíš si rád hraju. Jak jsem psal, tak jsem technik - dávám tak přednost obsahu před pozlátkem. Také ráíd experimentuju a dělám si věci sám. Kdybych stejné věci měl řešit komerčně tak bych se nedoplatil.
 Ježek second edition Muž42 Kategorie
03.09.2025 11:19:29
Abba
No klasika v popu. Tam měli neskutečné kočky.

My jsme si blázni objednali nové album Abby. Tehdy to bylo možné jen ze zahraničí. Ze severu.

A toto potom pouštěli do obecního rozhlasu, promiňtě vážení. I si doma. Na plný gule.

https://www.youtube.com/watch?v=pAzEY1MfXrQ&list=RDpAzEY1MfXrQ&start_radio=1
https://www.youtube.com/watch?v=hWGWFa3jznI&list=RDhWGWFa3jznI&start_radio=1
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
03.09.2025 11:11:33
Ježek second edition
No musím říci, že jsi nejspíše audiofil.
A ano, tohle byla gramofonová deska!

A já to nerad, páč mě jedna písnička vždy rozbrečí jak Jarda.

Ale to mám i u The Queen.
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
03.09.2025 11:10:25
>Sova
Tak jasně, bazarově jo, ale nikdy nevíš stav a nový prostě nekoupíš.

>lol
Konkrétní model neznám (nesleduju to), ale co jsem koukal má to rozumnou dynamickou přenosku, nastavení přítlaku a antiskatingu, takže minimálně víme, že to není nějaká hnojka za trojku. Uvádí, že vychází u předchozího modelu Dual a Dualy nebyly špatné. Není to high-end, ale ten stejně nikdo až na pár postižených jedinců nepotřebuje. Pro normálního člověka asi rozumná volba.

Jinak gramofony obecně nepotřebují nějakou složitou údržbu, jen když je to nějaký starý kousek, tak vyžaduje nějakou péči jako jakýkoliv starý stroj. pak opět může fungovat dlouho a dobře.
 Ježek second edition Muž42 Kategorie
03.09.2025 11:06:12
Kvetak
Fakt? No nekecej. Super.

ano
Na Tvou zprávu jsem dost peprně několikrát odpověděl vedle.
Co na srdci, to na jazyku. Promiň.
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
03.09.2025 10:58:31
Porizoval jsem pred par lety Analogis Dreher EV.
Je to nenarocny na udrzbu a hraje solidne.
 lol
03.09.2025 10:42:39
ježek : původní originály se leckdy dají sehnat , jen musí člověk hlídat a připlatit si

jinak pěkně napsáno
Smajlík  Sova ze stroje Muž38 Kategorie
03.09.2025 10:19:09
Dříve platilo "My to nahrajeme jak nejlépe umíme, ty si to přehraj jak chceš", jenže to už dnes neplatí. Jednak ty desky mají určité kvalitativní rezervy a největší průser je pak samotný uživatel. Lidi si dnes neuvědomují, že deska je mechanický záznam, který pro správnou funkci vyžaduje jemné a dobře nastzavené zařízení. Deska není CDčko. Koupí si nějakou srajdu gramofon z Alzy, která funguje jako dláto nebo soustruch a už po prvním přehrání tu desku nevratně poškodí a po pěti přehráních už to mu chybí výšky a detaily. To samé když vytáhnou nějaký starý spotřební šrot z půdy. A nebo třeba i lepší gramofon, který by byl vyhovující, kdyby byl dobře seřízený. Dříve tohle všechno lidi věděli pokud se o to zajímali, dneska ne. Dneska někam něco strčí a úplně na to kašlou a takto zničí třeba staré originály, ktré si někdo opečovával ve své sbírce, snažil se aby se ty desky neničili a pak přijde blbec a zničí je na první dobrou. A nový originál v tehdejší kvalitě už se koupit nedá. I starý, dobře seřízený gramofon vyšší kvalitativní úrovně je 100x lepší a hlavně šetrnější k deskám než ty současné spotřební šroty. Dokonce i tesla dělala některé modely, nad kterými byste řekli fuj, ale v reálu jsou lepší než ty současné. Jen jsou obvykle zralé na kompletní rekonstrukci.

Tak a teď něco praktického: sledujte jakou má gramofon přenosku - chce to zásadně dynamickou (resp. magnetodynamickou), žádné piezo nebo keramiku. Sledujte přítlak na desku - měly by to být nízké jednotky gramů. Jakmile to má víc, tak se po tom vůbec ani nekoukejte. Obvykle to jde ruku v ruce - dynamickým přenoskám stačí malý přítlak, piezo a keramika vyžaduje víc a proto ničí desky (a pak to hůř hraje). Gramofony s dynamickými přenoskami jsou obvykle lépe konstruované a jsou dražší. Pokud už nějaký gramofon máte, tak si najěte na netu manuál a zjistěte si co tam je.
 Ježek second edition Muž42 Kategorie
03.09.2025 10:00:52
Skladbu jsem neposlouchala ale gramofon bych rekla ze je esteticke retro. Stejne jako treba harfa. Mimochodem mas ode me ze vcerejska zpravu.
Smajlík  ano
03.09.2025 09:26:31
pro audiofily jsou gramo a vinyly velká lákadla

k tomu buď poslechová sluchátka se zesilovačem nebo audio soustava

a ti největší blázni nekupují remastry
ale shání původní originály
Smajlík  Sova ze stroje Muž38 Kategorie
03.09.2025 09:21:43
Na to abych vyhral ve sportce.

Kazdopadne si chci poridit slusny gramofon.
 Kvetak
03.09.2025 07:38:42
Objednali jsme si poslední album a potom to pustili do obecního rozhlasu.
Byl Silvestr.
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
03.09.2025 07:37:06
fimísek
<3
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie
03.09.2025 07:35:11
To ještě hudba byla hudbou. A píseň písní.
Smajlík  fimísek
03.09.2025 07:22:32
https://www.youtube.com/watch?v=HCErrmZN2LA&list=RDrViEAWTLDGE&index=3
 Návrat do minulosti Muž42 Kategorie

Megaslevy

Pridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk