Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie
uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu
ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať
verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš,
aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj
si ju TU !
|
Je to určitě možné, v Čechách je to nejspíš celkem běžné. Vím i o knězi z jednoho městečka na severu Moravy, který měl pět dětí, věděli to snad všichni. Ty děti s matkou žily jinde, nedaleko a on je normálně navštěvoval. Pak mám kněze, kterého jsem znala dost osobně a ten chodil s mojí kamarádkou, nakonec teda vystoupil z církve a oženil se s ní. A v knížkách jsem četla hodně takových případů, vlastně přesně to, co popisuješ, kněz měl dítě s hospodyní, ta ho jela porodit někam pryč k příbuzným, pak se vrátila bez něj a vychovávali ho ti příbuzní. Pak přijela na faru třeba jako neteř toho faráře, nebo schovanka, to bylo různý. Ti kněží jsou pak často přeložení někam na druhý konec republiky, prostě se to různě zametá, protože ten celibát u katolíků je fakt nesmysl a myslí to i dost těch kněží. Posledni můj kontakt byl před třemi lety s bývalým opatem Želivského kláštera, ten byl velmi pokrokový, vídali jsme se pravidelně a povídali, nebudu psát přesně o čem, ale je opravdu část kněží, kteří by chtěli některé církevní pravidla změnit, protože jsou akorát na škodu. Proti nim jsou ti bigotní a ti těm liberálnějším dokážou dost zatopit.
|
|
|
Možné to asi je, když i někteří papežové měli děcka. Třeba údajná travička Lukrecie Borgia byla dcerou papeže Alexandra VI. To byl vyloženě "Svatý Otec"... Kdybys našla žijící příbuzné toho kněze (děti nebo vnuky jeho sourozenců třeba), tak bys mohla porovnat testy DNA. Nestojí to až tak moc peněz...
|
|
|
Dobre. Vďaka, že si sa zverila tomuto webu. Je to fascinujúce. Čítal som to so zatajeným dychom.
|
|
|
|