Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie
uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu
ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať
verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš,
aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj
si ju TU !
|
Jjjj: Jo, u nás je ta zlodějina přece jen rozšířená. Připoměl jsi mi, jak jsem byl na nějakém studijním pobytu ve Švýcarsku, a kolegyně ztratila dost velký balík peněz, možná na naše kolem dvaceti tisíc. Měla je jen v roličce sepnuté gumičkou, žádnou peněženku... Tak z toho byla dost špatná, že o ně takhle blbě přišla. Když se svěřila švýcarskému kolegovi, tak jen řekl: "No tak zavoláme na ztráty a nálezy."A opravdu to tam bylo a všechno dostala zpátky. To je v našich poměrech skoro neuvěřitelné...
|
|
|
Jjjj: Přesně tak. Mluvíš mi ze srdce. A děkuji i ostatním, kteří jste se podělili o zkušenost.
|
|
|
Je smutné, že u podobných tématů se v ČR převážně nadává okradenému, že si nedokázal věc zabezpečit a bere se za normální, že všechno, co lze ukrást, dříve nebo později někdo ukradne. Jakoby si chudák zloděj nemohl pomoct a vždy za to může ukradený... protože přece si měl kolo zamknout... a pokud zámek nepomohl, tak měl použít větší masivnější zámek, který by nešel přestříhnout... a nebo měl použít dva masivní zámky a alarm... a když ani to nepomohlo, tak neměl jezdit na tak drahým kole... a neměl se od něj vzdalovat... Jenže potom už jízdní kolo neplní roli dopravního prostředku, když ho máš 20 minut omotávat zámky, které váží víc než to kolo a stejně je to o tom, zda příjde zloděj s akumulátorovou flexou, které neodolá nic. :-(
|
|
|
Mamce ukradli zamčené pár týdnů nové kolo z kolárny, do které mají přístup jen nájemníci domu...
|
|
|
Mně už taky jednou ukradli kolo. Bylo v domě, ale opravoval se a dalo se tam vlézt... A mám kamaráda, který si taky staví kolo před obchod a nezamyká - a ukradli mi už 13 kol, teď má čtrnácté. Tak jestli tě potěší, že na tom je někdo hůř, tak tady máš příležitost... Někteří lidi se ani po třinácti zkušenostech nepoučí.
|
|
|
No, nevím, co napsat. Zámek by možná hrstku potenciálních zlodějů odradil, takhle to bylo až moc snadné. Ale koukám, že tak dlouho se nikdo o krádež ani nepokusil, to mě na tom překvapuje nejvíce. Hloupé komenty si neber k srdíčku.
|
|
|
Taky jsem se už vyléčil z tý naivní představy, že když nikomu nic zlého nedělám, nic zlého se mi nestane. Svět je plnej hajzlů. Loni jsem přišel o auto. Stálo opravdu víc, než tvoje kolo.
|
|
|
V Česku UKRADLI ??? Nevěřím !!!
|
|
|
Tak hlavněže sis to uvědomil víšco. To je skoro lepší než kdyby ti to kolo neukradli a tys nevěděl, že děláš chybu! Vem si ze života dycky to dobrý!
|
snacem pomoh |
|
|
Jo, stane se. Taky jsem měl kolo za 8k +- a nějaky zmrd mi ho vzal přímo z garáže asi přes noc když zrovna chcalo. To se nejvíc krade. Debil mužů si za to sám tu garáž sem nezamknul.. soucítím s tebou:-D ještě že to je kravina, seženeš pojízdného něco za litr na cyklobazaru. Teď co mám bajka asi za 25 tak si dávám větší bacha to už by bolelo
|
|
|
snacem pomoh: další takovej krutopřísnej plivník, bezva. no jo, já jsem vyrobil toho zloděje tím, že jsem mu dal šanci projevit jeho horší já a ukradnout nepřipoutaný kolo. No jo, jsem provokující viník. Pokoušel jsem jeho démona a patří mi to, tvl. Asi stejně jako patří holkám znásilnění, protože chodí vyzývavě oblečené.
|
|
|
Já ti rozumim, je to smutný... ale hlavně si musíš uvědomit, že je to TVOJE VINA. Kdyby sis to dal do tý kolárny nebo ho aspoň zamknul, tak by se to nestalo. Tak snad jsem trochu pomoh s touhle užitečnou poučkou do života, kterou si mnozí vůbec neuvědomujou. Že je třeba bejt opatrnej a schovávat si věci, co mají pro tebe nějakou cenu a co se ti někdo chystá ukradnout. Jak tu nedávno řek - ber to jako placený kurz proti blbosti. Hodil jsi to na net, protože nevíš, kde se stala chyba, a tady ti to řeknem. Buď rád aspoň za toto.
|
snacem pomoh |
|
|
Odpusť si to a jeď dál...
|
|
|
Ritata28: Ano, to je fakt, je to věc a stanou se horší věci.. tenhle tón už od tebe beru.
|
|
|
Ritata28: bizár je spíš tvoje domněnka myslet si, že to co říkáš je něco objevného a že to nevím. A že potřebuju tvůj plivanec slyšet. Jistě, že je to moje vina, jak jsem říkal opakovaně i policii, a sem jsem to pro tebe dost zřetelně nenapsal, takže ano, je to tak, vím a nemusíš mi to docela hnusně připomínat.
|
|
|
No tak teď už s tím moc neuděláš, prostě to přijmi jako fakt a třeba se poučíš..je to pořád jenom věc, vyděláš si na nové...stávají se i horší věci.
|
Ritata28 |
|
|
Na večer jsem ho pochopitelně dával do kolárny do baráku. Kurva, mě to štve .Že jsem ho měl zamknout je jasný, a jistě se najde další frustrovaný expert, co si zamne ruce a s chutí mi to vyčte.
|
|
|
Ja se te zastanu. Pokud mame trestni pravo postavene na presumkci viny, pak nemuze bejt blbost verit lidem. Je mi lito tveho kola...
|
|
|
Nemám problém ti říct do očí, že je to tvoje vina, protože to tak prostě je. Jenže ty si hraješ na oběť ačkoliv objektivně jsi tvůrce svého neštěstí. Bohužel lidi si neumí přiznat ani vlastní chybu a za špatné považují ty, kteří jim řeknou pravdu :-D to je bizár co.
|
|
|
Tak tady je to opravdu maloměsto. Moc se tu nekrade. To kolo nestálo třicet tisíc, abych ho pokaždý poutal a policajti mi dnes řekli, že by to stejně nepomohlo. A nosit ho několikrát denně do schodů je dost nepohodlný. A jen si kopni, ty první anonyme. Já si nestěžuju, já se sem přišel vyzpovídat ze smutku, Ritata28. Ale co tady taky čekat, než další kopanec a plivanec. Tady u nás se mi od místních lidí aspoň dostalo podpory. Ty si přes internet odreagováváš svoje frustrace a nízký pudy, co by si jinak do očí netroufnul/a říct. Že sem sem něco psal.
|
|
|
Cywe člověk si na dva roky odloží kolo u křižovatky, a hned mu ho ukradnou. To je neskutečný tohle. Kde je Kvakí? To by se na Flóridě nestalo!
|
|
|
Těžko uvěřitelná stupidita. Pokud si tak věřil ve lidstvo, pověz, jakto že vězníme tisíce, desetitísce kriminálních živlů....že by byli zavřeni jen kvůli nehezké barvě vlasů? Nebo měli křivé oči? A o zámku ta stopadesát si slyšel? Je to takový magický doplnek, zlodějíček poté musí vytáhnout pákovky a co si budeme, dost možná by už dnes večer seděl na policejní služebně a pil kafe.
|
Otázka za milion |
|
|
Beztak je to tvoje chyba, tak na co si stěžuješ...
|
|
|
|