Cookie Consent by Free Privacy Policy website
Navigační lišta REGISTRÁCIANavigační lišta TABLONavigační lišta ŠTATISTIKANavigační lišta SOUTĚŽENavigační lišta POMôŽTENavigační lišta REKLAMANavigační lišta KONTAKTNavigační lišta
Navigační lišta
Horní lišta bez menu
Logo Zpovědnice
Online zpověď Návštěvní kniha Nová zpověď Časté dotazy
Dolní lišta Dolní lišta Dolní lišta
Nabídka voleb Dolní lišta voleb
Spoveď č.1267630, vložené 02.06.2026 20:44:27 Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Bordel ve financích
Zajímá mě nezávislý názor ostatních.

Jsem několik let ve vztahu se studentkou VŠ. Mám normální full-time práci a zároveň vlastní firmu. Bydlí u mě, nájem platím já, většinu jídla platím já, platím auto, benzín, dovolené, výlety a často i další výdaje. Když je potřeba něco zařídit, odvézt, vytisknout, vyřešit nebo zaplatit, většinou to řeším také já.

Domácnost nefunguje tak, že by ona dělala vše a já nic. Úklid máme zhruba napůl a vařila za celou dobu asi dvakrát.

Přes svou firmu jsem potřeboval dostat část peněz ven, tak jsme se domluvili na DPP. Původní dohoda byla, že si nechá 1000 Kč a zbytek mi pošle zpět. S tím souhlasila.

Ona zároveň dostává peníze od rodičů a prakticky neplatí běžné životní náklady. Platí si hlavně svoje osobní věci. Když jsme se o tom bavili, jako příklad svých výdajů uváděla třeba svůj šampon nebo náplň do WC za cca 50 Kč.

Po nějaké době jsem začal mít pocit, že když už stejně platím nájem, většinu jídla, dopravu, dovolené a prakticky všechny větší výdaje, tak nedává moc smysl, aby si nechávala i tu tisícovku. Navrhl jsem tedy, aby mi posílala zpět celou částku.

Na to se hodně urazila. Její argument byl, že ty peníze jsou už její, že nájem bych platil i bez ní a že pro mě přece 1000 Kč nic neznamená. Naopak jí prý ta tisícovka pomůže.

Můj pohled je takový, že jsem po ní nikdy nechtěl peníze od rodičů, nechtěl jsem po ní platit nájem ani mi přispívat na domácnost. Jen mi přijde zvláštní, že když jsme se původně domluvili na vracení peněz z DPP a já zároveň financuji prakticky celý společný život, je problém vracet i ten zbytek.

Začínám mít pocit, že máme úplně jinou představu o tom, co je ve vztahu férové. Ona vyrůstala v rodině, kde většinu věcí zajišťoval otec, a někdy mám dojem, že bere jako samozřejmost, že muž bude platit a řešit většinu věcí.

Přijde vám můj pohled mimo, nebo by vám to také přišlo nefér? Jak byste takovou situaci vnímali vy?
 nechcibytchudak Muž28  VYMAZAT

Zaslané rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
Chceš dneska urobiť dobrý skutok ? Pomôž vyššie uvedenému hriešnikovi tým, že mu dáš nejaké rozhrešenie! Môžeš mu ho poslať na e-mailovú adresu, ktorú uviedol pri spovedi, alebo napísať verejne vyplnením formulára na konci tejto stránky. A ak nechceš, aby pod tvojou prezývkou mohol vystupovať ešte niekto iný, zaregistruj si ju TU !
 
04.06.2026 04:17:42
Na základě financí už NEEXISTUJÍ normální vztahy, ale vypočítavé. Jedno z koho ty pohledávky vznikají. Láska dnes neexistuje a už vůbec ne TOLERANCE. Každý hraje na svém písečku. A za své.
 Quakie Muž80 Kategorie
03.06.2026 16:11:39
Má pravdu v tom, že tebe ta tisícovka nevytrhne a jí jako studentce dost pomůže. Nevím, proč vůbec hrotíš zrovna tohle. Větší smysl by mělo si stěžovat, že nevaří nebo je doma bordel. Až dostuduje a bude vydělávat, tak zase ten vztah bude vypadat jinak. Nebo až budete mít děti. Ale spíš sis to asi celé vymyslel, že?
 JedenPrasák
03.06.2026 14:38:26
Ona pro tu tvoji firmu dělá nějakou práci, za kterou by mohla chtít těch 1000 Kč? Nebo proč vůbec jsi na začátku nastavil podmínky tak, aby si tu tisícovku nechávala?
 123459
03.06.2026 11:34:37
Souhlasim s nadpisem, je to bordel!
Smajlík  Banker Mrazek
03.06.2026 03:23:20
Vpal ji do xichtu, že je rovnoprávnost! Takže oba všechno na půl, přesně 50% a 50%...ať se stará taky ona. Rovnoprávnost pro všechny! Jinak je to pokrytecká diskriminace z její strany. Bacha na ni
Smajlík  Ferdinand Konštábel Muž37 Kategorie
02.06.2026 23:23:07
To už tady jednou bylo zase fejk
 tasvata
02.06.2026 21:11:10
Jsi nemocny.
A ve skutecnosti nemas ani firmu, ani zadnou holku.
 Kvetak
02.06.2026 20:55:28
Nepsal jsi sem už jednou? Něco takového jsem nedávno četl. Chápu, že se ti to nelíbí. Na druhou stranu, vztahy nejsou 50/50, ať si říká kdo chce, co chce. !Ale! je mi jasné, že se Ti to nelíbí. A pokud se Ti to nelíbí, tak to s ní ukonči, jestli nevidíš řešení/snahu něco z její strany najít - samozřejmě lehčí říct než uskutečnit. Já se taky nedávno rozešel s ex, protože jsme měli jiné priority/viděli věci jinak. Takhle Tě to bude jen ubíjet do budoucna...To, že vztahy sice nejsou 50/50 taky ale taky neznamená, že jsou 5/95. :-)
 jowa Muž30 Kategorie

Megaslevy

Pridanie rozhrešenia Staršia spoveďNovšia spoveďHlavná stránka
TVOJA PREZÝVKA:

OPÍŠ BEZPEČNOSTNÝ KÓD:
Captcha

Tento inzerat nekúpite.
Pridať inzerát momentálne nie je možné.
TEXT ROZHREŠENIA:

PRILOŽ SMAILÍKA:
Smail Palec nahoru Smail Hrozící Smail Drží palec Smail Není to důležité Smail Dostaneš do huby Smail Smutný Smail Cože?? Smail Safra Smail Pusinka
jupííí tak bacha držím palec to je fuk tumáááš ach jaj no niééé ?! sakra mmmuc
(žiadny )


Změňte svoje cookies preference

Slevy do obchodu... NOTINO ...aktuálně.

REKLAMA
Copyright 2003 www.zpovednice.cz + www.spovednica.sk